Д. И. Фонвизиннің «Недоросль» пьесасын рөлдер бойынша оқу

Рөлдерді оқу-мәнерлеп оқудың бір түрі, студенттердің рөлдік оқу түрі, актерлік оқуға ұқсас, көркем шығарма кейіпкерлерінің бейнелеріне ену үшін қолданылады.
Рөлдерді оқу-студенттердің сүйікті іс-әрекеттерінің бірі, ол 7-сынып оқушылары әлі ұмытпаған балалар рөлдік ойынына жақын.
Қазіргі уақытта 7-сыныпта «Әдебиеттегі әзіл мен сатира» бөлімі оқытылады. «Недоросль» - бұл 18 ғасырдың аяғындағы ең танымал сатиралық шығарма, ол жеке байытуға ұмтылатын қатыгез, өзімшіл, надан және өзімшіл жер иелерін мазақ етеді. Жас ұрпақты тәрбиелеудің маңызды тақырыбы Простакова ханым мен оның ұлы Митрофанның теріс кейіпкерлерінің экспрессивті, жанды бейнелерімен байланысты. Комедияда бүгінгі күнге дейін өзекті болып қала беретін ілім бар.
                                                                     Михайлёва Т. В.
Жаңартылған күні: 09.02.2021 16:38